Klimatyzator przenośny ArtnicoKlimatyzator przenośny Artnico jest urządzeniem mającym za zadanie zmniejszenie temperatury powietrza panującej w pomieszczeniu. Główne elementy to wymienniki ciepła (skraplacz i parownik), sprężarka i zawór rozprężny oraz dwa wentylatory. Sposób działania jest podobny jak w lodówce – czynnik chłodniczy krąży pomiędzy parownikiem gdzie wyciąga ciepłe powietrze z wnętrza, a skraplaczem, który wyrzuca ciepłe powietrze na zewnątrz. Sprężarka wraz z zaworem rozprężnym powoduje zamianę czynnika chłodniczego w fazę ciekłą lub gazową, dzięki czemu zachodzi proces parowania, a ciepłe powietrze z pomieszczenia za pomocą skraplania zostaje wydalone poza budynek. Klimatyzatory przenośne wyposażone są w układ sterowania, dzięki czemu mogą utrzymywać stałą / żadaną temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkową opcją klimatyzatorów jest możliwość ogrzewania powietrza. Klimatyzatory Artnico to urządzenia które szybko i skutecznie chłodzi, osusza i wentyluje dowolne pomieszczenie mieszkalne lub biurowe. Prosty w obsłudze klimatyzator stanowi idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie niemożliwe jest zastosowanie klimatyzatora stacjonarnego. Wbudowane skrętne kółka umożliwiają swobodny transport urządzenia. Ergonomiczny uchwyt na kabel, umieszczony z tyłu klimatyzatora sprawi, że przewód nie będzie się już nigdy plątał. Dołączony do zestawu pilot ułatwi sterowanie urządzeniem.


Klimatyzator działa w oparciu o czynnik chłodniczy R290. Jest on ekologiczny – nie wpływa niszcząco na warstwę ozonową i ma znikomy wpływ na efekt cieplarniany. Jest to gaz spełniający wymogi odpowiednich dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących ochrony środowiska. Dołączona do zestawu rura wylotowa odprowadzi ciepłe powietrze na zewnątrz. Wystarczy, że zamontujesz ją do żaluzji okiennej. Wszystkie niezbędne do tego akcesoria znajdziesz w zawartości zestawu!

Klimatyzator Artnico dzięki funkcji 3 w 1 nie tylko chłodzi i osusza, ale także wentyluje pomieszczenie. Dodatkowy tryb automatyczny to ten, w którym urządzenie automatycznie dostosuje tryb pracy w zależności od ustawionej temperatury.

• Chłodzenie – tryb pozwalający na ustawienie temperatury w zakresie od 16 do 31 stopni Celsjusza z możliwością wyboru prędkości pracy wentylatora. Urządzenie w tym trybie będzie będzie dążyć do schłodzenia pomieszczenia do wybranej temperatury.
• Wentylacja – tryb, w którym kompresor urządzenia nie będzie uruchomiony. Urządzenie będzie pracować jak wentylator nie obniżając przy tym temperatury powietrza.
• Osuszanie – niezależne osuszanie stwarza komfortowy mikroklimat oraz redukuje poziom wilgoci w pomieszczeniu i pomaga zadbać o zdrowe powietrze.
• Automatyczny – tryb, w którym urządzenie automatycznie dostosuje tryb pracy w zależności od ustawionej temperatury.


Klimatyzator przenośny Artnico wyposażony został w programator czasowy, który umożliwia ustawienie pracy urządzenia w wybranych godzinach. Można zrobić to na dwa sposoby. Gdy klimatyzator jest wyłączony naciśnij przycisk “Timer” i wybierz żądany czas po jakim urządzenie ma się włączyć. Za pomocą przycisków ustawiania temperatury ustaw czas w zakresie od 1 do 24 godzin. Aby zatwierdzić naciśnij przycisk “Timer” ponownie. Drugi sposób działa odwrotnie – możesz ustawić klimatyzator aby wyłączył się o określonej godzinie. Gdy urządzenie jest włączone naciśnij przycisk “Timer” i wybierz żądany czas po jakim urządzenie ma się wyłączyć.

Nasi technicy pomyśleli również o trybie nocnym. Funkcja trybu nocnego służy do zmniejszenia intensywności chłodzenia i cichszej pracy, która nie zakłóca snu. Tryb ten ogranicza obroty sprężarki i wentylatora agregatu do minimum, aby maksymalnie obniżyć akustykę pracy urządzenia. Włączenie trybu nocnego następuje po wciśnięciu przycisku “Sleep”. Urządzenie po upływie godziny automatycznie zwiększy ustawioną temperaturę o 1 stopień. Po upływie kolejnej godziny temperatura ponownie zostanie zwiększona o 1 stopień. Po tym czasie temperatura nie zmieni się. W trybie nocnym poziom pracy wentylatora jest ustawiony na najniższy i nie ma możliwości jego zmiany.