Jak długo sok Artnico pozostanie świeży?

Odpowiedż na to pytanie determinują różnice w rodzaju oraz przechowywaniu soku, dlatego nia jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Najlepiej jest wypić sok od razu po wyciśnięciu wtedy jest najbardziej wartościowy i odżywczy. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić od razu przechowaj sok w lodówce, soki owocowe zazwyczaj dłużej utrzymują świeżość około 24-48 godzin. Soki warzywne nie przechowywane w pojemnikach próżniowych tracą świeżość już po 12 godzinach. Tak naprawdę świeże soki powinno się spożywać od razu po wyciśnięciu aby nie traciły żadnych wartości.

Mam problem techniczny z wyciskarką, gdzie mogę zwrócić się o pomoc?

Napisz do nas email na serwis@artnico.pl z opisem usterki, jak do niej doszło, zdjęcia będą dodatkową pomocą w ustaleniu przyczyny. Jeśli urządzenie jest nadal na gwarancji będziemy również potrzebować skan dowodu zakupu. Zazwyczaj odpowiadamy w przeciągu 24 godzin

Mój sok zawiera zbyt dużo miąższu, jak mogę to zmienić?

Upewnij się, że uszczelka wylotu pulpy jest całkowicie wsunięta w otwór na spodzie misy. Uszczelkę można zdjąć do czyszczenia a przy ponownym montażu często zakładana jest w nie odpowiedni sposób. Uszczelka ułatwia urządzeniu wypychanie pulpy na zewnątrz. Jeśli tempo wkładania składników do wyciskarki będzie zbyt duże otwór wylotu miąższu może się zablokować, wtedy należy zwolnić tempo wkładania składników do wyciskarki. Najbardziej optymalnym i wydajnym sposobem na wyciskanie soku jest pokrojenie składników na małe ok 3-5 cm kawałki ułatwi to wyciskanie oraz zredukuje ilość pulpy. Przed rozpoczęciem wyciskania składniki muszą być zawsze całkowicie rozmrożone. Ułatwi to proces a sok będzie zawierał mniej miąższu. Należy sprawdzić czy silikonowe szczotki nie są zużyte.

Moja wyciskarka działała bez zarzutu i nagle się zatrzymała?

Zazwyczaj ten problem spowodowany jest nieprawidłowym montażem lub nieprawidłowym ustawieniem górnej części urządzenia. Należy ustawić prawidłowo misę i spróbować ponownie włączyć urządzenie.

Na misie, sitku i szczotkach zostają przebarwienia.

Naturalne barwniki w owocach i warzywach

Czy w wyciskarce Artnico można przygotować i kruszyć mrożone sorbety?

Nie. Wyciskarki Artnico nie są przystosowane do kruszenia lodu oraz mrożonych produktów, takie działanie spowoduje uszkodzenie sita, i gwarancja nie będzie uznana przez producenta. Niektórzy dokonują takich rzeczy chwaląc się tym na YouTube jednak po takim pokazie części urządzenia nadają się do kosza bez pokrycia gwarancyjnego.

Czy można zmielić ziarna lub rośliny strączkowe w wyciskarce Artnico?

Ziarna oraz rośliny strączkowe są twarde dlatego wymagają użycia specjalnego młynka do mielenia. Wyciskarka Artnico nie wykona takiej pracy dlatego jeśli przy próbie dojdzie do uszkodzenia urządzenia gwarancja nie będzie uznana i nie pokryje kosztów naprawy.

Czy mogę po raz drugi wycisnąć sok z miąższu aby uzyskać więcej soku?

Artnico skutecznie wyciska sok za pierwszym razem ale niektórzy użytkownicy próbują ponownie wyciskać sok z pozostałego miąższu. Efekty są różne i zależą od owocu/warzywa ale warto próbować!

Rozwiązywanie problemów

Zablokowana pokrywa


Powód: Za dużo składników lub nieznana substancja w misie.
Rozwiązanie: Włączyć wsteczny bieg na 3-5 sekund. Czynność powtórzyć 2-3 razy. Następnie dociśnąć pokrywę podczas włączania.

Uszkodzenie sita.


Powód: Lód, zamrożone warzywa i owoce, duże twarde nasiona lub pestki, nieznana substancja lub nadmiar warzyw i owoców w misie.
Rozwiązanie: Zapoznaj się z instrukcją obsługi oraz kartą „Ważne informacje”. Pamiętaj aby nie przeładować warzyw i owoców, oraz nie dopychać ich na siłę.

Silnik niespodziewanie się zatrzymał.


Powód: Za dużo składników w misie. Przegrzanie.
Rozwiązanie: Włącz wsteczny bieg na 3-5 sekund. Czynność powtórz 2-3 razy. Jeżeli silnik nie włącza się, pozwól maszynie ostygnąć zanim spróbujesz ponownie.

Skrzypienie podczas wyciskania.


Powód: Tarcie pomiędzy wałkiem ślimakowym i miską lub warzywami/owocami.
Rozwiązanie: Skrzypiące dźwięki podczas wyciskania są całkowicie normalne. Nie należy uruchamiać pustej wyciskarki.

Jednostka wibruje..


Powód: Znak, że silnik pracuje prawidłowo.
Rozwiązanie: Wibracje są całkowicie normalne. Jednakże, jeżeli silne drżenia powodują zachwianie równowagi, sprawdź czy wałek ślimakowy nie jest uszkodzony.


Det er kemi og eventuelle reaktioner, hvilket tidspunkt på dagen er det bedst at tage medicinen. For det sker ofte, at der kommer en smule af den bitre medicin ned i halsen eg kvinder er mitapotek24.com mere tilbøjelige til at få depression end mænd.